Stara Gorzelnia

Hotel Stara Gorzelnia – przedstawiamy pierwszego partnera III edycji Classic Mustang Rally !

 

Tegoroczna edycja CMR startuje w Licheniu Starym, to właśnie tutaj nad samym Jeziorem Licheńskim zlokalizowany jest Hotel Stara Gorzelnia, który 18 sierpnia 2021 będzie bazą startową naszego rajdu!

 

To tutaj wszystkie załogi zjeżdżają się aby odbyć pierwsze ‘briefingi’, odebrać pakiety startowe, zapoznać się z pozostałymi uczestnikami i przygotować się mentalnie na 4 dni zmagań rajdowych po drogach Wielkopolski.

Hotel Stara Gorzelnia to nowo powstały kompleks hotelowy mieszczący się w pozostałościach zespołu folwarcznego hrabiego Kwileckiego. Prace zmierzające do jego utworzenia rozpoczęte zostały w 2007 roku, by zakończyć się sukcesem w roku 2014.

Historia miejsca i budynku, w którym zlokalizowany jest nasz hotel związana jest z rodem Kwileckich.

 

Ród rodziny Kwileckich był właścicielem folwarcznego majątku Lichenia i okolicznych wsi w latach 1820 do 1940. Na te lata przypada największy rozkwit Lichenia, jako majątku ziemskiego. Historycy uznają, że folwark za czasów Kwileckich był prowadzony wzorowo, poprzez nowatorski sposób zarządzania. Sukces w prowadzeniu majątku zarządcy zawdzięczali ciągłej i osobistej kontroli wykonywanych pracy oraz doglądania budynków. Ród Kwileckich przyczynił się również do odbudowy kościoła zniszczonego przez pożar, w którym to w roku 1853 umiejscowiony został cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Pierwsze wzmianki o gorzelni pojawiają się w roku 1863. Gorzelnia funkcjonowała za czasów Władysława Kwileckiego, który uznawany był za jednego z największych właścicieli ziemskich ówczesnej guberni warszawskiej.

 

Położenie hotelu Stara Gorzelnia zwiastuje na dobry początek rajdu, który z założenia ma przebiegać przez malownicze pojezierze Wielkopolski. Znajduje się bowiem bezpośrednio nad jeziorem licheńskim z dostępem do samego brzegu. Załogi będą miały również przyjemność ulokować swoje klasyczne auta na parkingu w sąsiedztwie jeziora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budynek hotelu w obecnym stanie jest częściowo zrewitalizowany, a częściowo pobudowany nowy. Ze starych oryginalnych elementów zachowana została fasada głównego wejścia oraz znaczna cześć pubu. O okolicach nie będziemy się rozpisywać, gdyż to część niespodzianek dla uczestników rajdu. Wszystkich sympatyków klasycznych Mustangów zapraszamy 18 sierpnia około godziny 19-20 lub nad ranem 19 sierpnia – będzie można w dość hurtowym gronie obejrzeć różne generacje legendy motoryzacji.

https://youtu.be/ZDcHWd4cSzA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *